Villa Costa

Villa Costa

włosko-polska rezydencja w okolicach Lukki, w Toskanii

Villa Costa, Toskania

Nasze kwatery
Cennik
Sprawdź wolne terminy
Gdzie jesteśmy
Co warto zwiedzić
Lukka
Marlia i wille
Cinque Terre
Plaże
Garfagnana
Winnice
Restauracje
Informacje praktyczne

Domy przyjaciół

Kontakt
Księga gości
Byli u nas

Home

Dorota Stalińska: Sprawa prosta, jeśli Toskania, to Villa Costa !

Cinque Terre

Cinque Terre     Leżące już w Ligurii Cinque Terre to fragment wybrzeża, gdzie morze, ziemia oraz ludzie stworzyli krajobraz, który budzi dreszcz w każdym, kto go ujrzy. W 1997 roku Cinque Terre zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Jest to pięć malowniczych, wyrastających na nadmorskich skałach miasteczek, których początki sięgają XI wieku.
    Polecamy jednodniową wycieczkę do Cinque Terre. Pociągiem z Lukki dojeżdżamy do La Spezia. Tu na dworcu możemy kupić bilet łączony na prom i pociąg do Cinque Terre. Warto wysiąść w pierwszej wiosce Riomaggiore i zrobić półgodzinny spacer Drogą Miłości (Strada dell'Amore) do następnej wioski Manarola. Następnie promem udać się do ostatniej wioski Monterosso, słynącej z najdłuższej plaży. Widoki są zachwycające.
    Jeśli pojedziemy samochodem, to warto dojechać autostradą do Levanto, czyli ostatniej miejscowości w Cinque Terre, zjechać do stacji kolejowej, kierując się znakami i tam wsiąść w pociąg w kierunku La Spezia. Bilet kasujemy raz i potem możemy wysiadać i wsiadać na stacyjkach Cinque Terre, kąpać się, spacerować, oglądać widoki, pic lokalne wino a potem jechać dalej.