Villa Costa

Villa Costa

włosko-polska rezydencja w okolicach Lukki, w Toskanii

Villa Costa, Toskania

Nasze kwatery
Cennik
Sprawdź wolne terminy
Gdzie jesteśmy
Co warto zwiedzić
Lukka
Marlia i wille
Cinque Terre
Plaże
Garfagnana
Winnice
Restauracje
Informacje praktyczne

Domy przyjaciół

Kontakt
Księga gości
Byli u nas

Home

Dorota Stalińska: Sprawa prosta, jeśli Toskania, to Villa Costa !

Winnice - degustacja wina, grappy i oliwy

Fattoria Maionchi     W okolicach Marlii rozpościerają się wzgórza, na stokach których w słońcu Toskanii rosną i dojrzewają winogrona i oliwki. Znajdziecie tu łatwo wielu producentów, którzy na miejscu sprzedają zarówno własne wino, jak i oliwę. Jedną ze znanych, zaprzyjaźnionych i polecanych przez nas posiadłości jest Fattoria Maionchi (zobacz mapkę dojazdu).

    Maionchi leży w odległości ok. 8 km od naszej Villa Costa. Warto się tam wybrać, żeby spróbować naprawdę dobrych win i oliwy, a także zobaczyć oryginalne gospodarstwo toskańskie. Droga, którą jedzie się do Maionchi, obfituje też we wspaniałe widoki, to raj dla fotografów.

Fattoria Maionchi     Fattoria Maionchi produkuje wino i oliwę z winogron i oliwek uprawianych wyłącznie na jej terenie, są to więc produkty naprawdę wysokiej jakości. Dowodem na to niech będzie fakt, że zaopatrywali się tu w wino i oliwę między innymi Luciano Pavarotti czy Tom Cruis oraz inne sławy, których zdjęcia zdobią jedną ze ścian restauracji mieszczącej się na parterze willi. Tak więc oprócz zakupów można tu też zjeść kolację w pięknych wnętrzach. Najciekawsze jest chyba jednak to, co o winie opowiada serwująca je signora, dowiemy się, z jakich szczepów wyprodukowano dany rodzaj wina, jakim charakteryzuje się aromatem i smakiem i dlaczego itd. Maionchi to miejsce, do którego chce się wrócić...
    Strona internetowa gospodarstwa: www.fattoriamaionchi.it