Villa Costa

Villa Costa

włosko-polska rezydencja w okolicach Lukki, w Toskanii

Villa Costa, Toskania

Nasze kwatery
Cennik
Sprawdź wolne terminy
Gdzie jesteśmy
Co warto zwiedzić
Lukka
Marlia i wille
Cinque Terre
Plaże
Garfagnana
Winnice
Restauracje
Informacje praktyczne

Domy przyjaciół

Kontakt
Księga gości
Byli u nas

Home

Dorota Stalińska: Sprawa prosta, jeśli Toskania, to Villa Costa !

Plaże - Riwiera Toskańska

    Villa Costa to idealne miejsce dla tych, którzy w Toskanii chcą nie tylko zwiedzać zabytki, smakować wino i oliwę, ale i plażować. Marina di VecchianoWybrzeże Morza Tyrreńskiego oddalone jest o ok. 30 km od Marlii. Znajdziemy tu nie tylko eleganckie kurorty, jak Viareggio, ale i darmowe plaże, gdzie można spędzić przyjemny, leniwy dzień, atrakcyjny zwłaszcza dla dzieci. Pogoda do kąpieli utrzymuje się od maja do października.
    Polecamy bezpłatne, szerokie plaże w Marina di Vecchiano. Bezpłatne nie znaczy dzikie; są tu parkingi, bary, wypożyczalnia parasoli i leżaków, zaplecze sanitarne, ratownik, a przede wszystkim piękne morze, czysta woda, drobny piasek i muszelki, a w oddali widok na góry...

MArina di Vecchiano     Z naszej willi do Marina di Vecchiano jedzie się około 1 godziny. Najprościej jest wjechać na autostradę A11 Firenze-Mare i zjechać z niej na Via Aurelia. Drogą Via Aurelia jedziemy ok. 1 km i zjeżdżamy w prawo na Marina di Vecchiano, lokalną drogą jedziemy jeszcze 10 km, aż do samego morza, gdzie zobaczymy duże parkingi, rondo, bary z napojami. Stąd od plaży dzieli nas już tylko kilkadziesiąt metrów - na plaże prowadzi kilka wygodnych zejść. Zobacz mapkę dojazdu: plik jpg albo mapka google.